Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookie do analizy ruchu oraz dostosowania zawartości do preferencji Klienta. Więcej informacji najdziesz w naszej Polityce Prywatności
Zostaw swoje dane, abyśmy zadzwonili

Gdzie zostawić dużego psa podczas wyjazdu

opiekunka dla psa
alvis opieka
psy na opiece
Duże psy nie zawsze są dużymi problemami. Tak, częściej wymagają więcej opieki i miejsca w przeciwieństwie do małych ogoniastych, ale możliwe jest również powierzenie dużego psa pod opiekę równie łatwo jak i miniaturowego zwierzaka. Jeśli masz pytanie - gdzie zostawić dużego psa, przeczytaj ten artykuł.

Z kim zostawić dużego psa?

Planując wyjazd, dobry właściciel zwierzaka myśli przede wszystkim — z kim zostawić dużego psa? Przez długi czas nie można zostawić zwierzaka samego, niektóre psy są tak przywiązane do właściciela, że mogą zachorować lub gryźć meble, wyć i nudzić się. A duży piesek może jeść o wiele więcej sof i komód niż mały kudłaty przyjaciel! Ogólnie rzecz biorąc, separacja powinna być przeprowadzana bezboleśnie dla wszystkich typów psów.

Więc komu zostawić dużego psa?

Przede wszystkim możesz zapytać przyjaciół i krewnych. Najważniejsze jest to, że kochają psa tak samo jak ty, aby opieka nad nim nie była dla nich ciężarem. Bardzo ważne jest również, aby mieli wystarczająco dużo miejsca, wiedzy i siły fizycznej, aby poradzić sobie z dużym zwierzakiem ciągnącym na smyczy.

Alternatywą może być dogsitter, który z wyprzedzeniem poznaje psa, a następnie zabiera psa do siebie lub odwiedza zwierzaka na czas wyjazdu. Po pierwsze, psem będzie opiekował się profesjonalista, który przede wszystkim kocha psy i wie, jak sobie z nimi radzić, a po drugie, wstępna znajomość ustanowi więź między opiekunem a psem.

Gdzie znaleźć idealnego opiekuna dla psa?

Lepiej zostawić psa pod opieką za pośrednictwem sprawdzonych usług. Na przykład w Alvis każdy opiekun przechodzi selekcję, szkolenie i testowanie: tylko 1 na 20 kandydatów zostaje zatrudniony. Z każdym zawarta jest umowa, która zakłada odpowiedzialność za psa. Na czas wyjazdu pies jest bezpieczny, a codziennie otrzymujesz raport: zdjęcia ze spacerów i historie o tym, jak minął dzień u zwierzaka.

Opiekunowie wykonują polecenia właściciela i tworzą znajomą i wygodną atmosferę dla psa: nie tylko chodzą i karmią o wyznaczonym czasie, ale także grają w ulubione zabawy psa i otoczają troską i opieką.
Wybierzemy opiekuna, z którego Twój pies będzie zachwycony (i Ty też)!

Wszystko o psach w Twojej skrzynce odbiorczej!