Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookie do analizy ruchu oraz dostosowania zawartości do preferencji Klienta. Więcej informacji najdziesz w naszej Polityce Prywatności

Gdzie zostawić dużego psa podczas wyjazdu

opiekunka dla psa
alvis opieka
psy na opiece
Duże psy nie zawsze są dużymi problemami. Tak, częściej wymagają więcej opieki i miejsca w przeciwieństwie do małych ogoniastych, ale możliwe jest również powierzenie dużego psa pod opiekę równie łatwo jak i miniaturowego zwierzaka. Jeśli masz pytanie- gdzie zostawić dużego psa, przeczytaj ten artykuł.

Z kim zostawić dużego psa?

Planując wyjazd, dobry właściciel zwierzaka myśli przede wszystkim — z kim zostawić dużego psa? Przez długi czas nie można zostawić zwierzaka samego, niektóre psy są tak przywiązane do właściciela, że mogą zachorować lub gryźć meble, wyć i nudzić. A duży piesek może jeść o wiele więcej sof i komód niż mały kudłaty przyjaciel! Ogólnie rzecz biorąc, separacja powinna być przeprowadzana bezboleśnie dla wszystkich typów psów.

Więc komu zostawić dużego psa?

Przede wszystkim możesz zapytać przyjaciół i krewnych. Najważniejsze jest to, że kochają psa tak samo jak ty, aby opieka nad nim nie była dla nich ciężarem. Bardzo ważne jest również, aby mieli wystarczająco dużo miejsca, wiedzy i siły fizycznej, aby poradzić sobie z dużym zwierzakiem ciągnącym na smyczy.

Alternatywą może być dogsitter, który, z wyprzedzeniem poznaje psa, a następnie zabiera psa do siebie lub odwiedza zwierzaka na czas wyjazdu. Po pierwsze, psem będzie opiekował się profesjonalista, który przede wszystkim kocha psy i wie, jak sobie z nimi radzić, a po drugie, wstępna znajomość ustanowi więź między opiekunem a psem.

Gdzie znaleźć idealnego opiekuna dla psa?

Lepiej zostawić psa pod opieką za pośrednictwem sprawdzonych usług. Na przykład w Alvis każdy opiekun przechodzi selekcję, szkolenie i testowanie: tylko 1 na 20 kandydatów zostaje zatrudniony. Z każdym zawarta jest umowa, która zakłada odpowiedzialność za psa. Na czas wyjazdu pies jest bezpieczny, a codziennie otrzymujesz raport: zdjęcia ze spacerów i historie o tym, jak minął dzień u zwierzaka.

Opiekunowie wykonują polecenia właściciela i tworzą znajomą i wygodną atmosferę dla psa: nie tylko chodzą i karmią o wyznaczonym czasie, ale także grają w ulubione zabawy psa i otaczają troską i opieką.
Wybierzemy opiekuna, z którego Twój pies będzie zachwycony (i Ty też)!

Wszystko o psach w Twojej skrzynce odbiorczej!