Otrzymaj rabat 35 zł na pierwsze zamówienie z kodem LISTOPAD35
Informujemy, że nasza strona wykorzystuje pliki cookie do analizy ruchu oraz dostosowania zawartości do preferencji Klienta. Więcej informacji najdziesz w naszej Polityce Prywatności
Wpływ zwierząt na samopoczucie i zdrowie człowieka
Towarzystwo zwierząt odczuwamy nie tylko w codziennych chwilach spędzonych z nimi, ale również w dłuższej perspektywie życia.
Zwierzaki domowe są nie tylko członkami naszych rodzin, ale także sprzymierzeńcami w walce z stresem, depresją i samotnością. W tym artykule przyjrzymy się temu, w jaki sposób posiadanie zwierzaka domowego może pozytywnie wpłynąć na nasze życie, oraz dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnej opieki nad nimi.

Redukcja stresu i poziomu lęku

Badania przeprowadzone w obszarze psychologii potwierdzają, że interakcje z zwierzętami mogą znacząco obniżyć poziom stresu i lęku. Kortyzol, hormon stresu, jest obniżany w wyniku relacji z naszymi futrzakami. Już krótka sesja głaskania psa czy kota może znacząco obniżyć poziom tego hormonu, wpływając pozytywnie na nasze samopoczucie.

Jednym z badań potwierdzających tę zależność było badanie przeprowadzone przez National Institutes of Health (NIH). Wyniki sugerują, że osoby spędzające czas z psem doświadczały obniżenia poziomu kortyzolu i odczuwały większy spokój. Podobne wnioski wyciągnięto w innych badaniach, w których uczestniczyli właściciele różnych zwierząt domowych.

Podnoszenie nastroju i walka z depresją

Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy i koty, stanowią doskonałych kompanów w walce z depresją. Badania przeprowadzone przez American Psychological Association pokazują, że interakcje z futrzanymi przyjaciółmi zwiększają wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia, które skutecznie redukują objawy depresji i poprawiają ogólne samopoczucie.

Regularna obecność zwierząt w życiu codziennym może być szczególnie korzystna dla osób borykających się z uczuciem samotności. Towarzystwo zwierząt, ich miłość i uwaga, sprawiają, że czujemy się potrzebni i kochani. To proste gesty, takie jak mruczenie kota czy psi uśmiech i merdanie ogonem, które potrafią poprawić humor nawet w najtrudniejszych chwilach.

Aktywność fizyczna i zdrowie serca

Badanie opublikowane w czasopiśmie "Circulation" przez American Heart Association wykazało, że właściciele psów mają niższe ryzyko chorób serca. To związane z aktywnością fizyczną, jaką zapewniają spacery z pupilem, ale także z relacją emocjonalną, która wpływa na obniżenie poziomu stresu i napięcia.

Dbasz o siebie, dbaj o zwierzaka

Odpowiedzialne posiadanie zwierzaka to nie tylko miłość i uwaga, ale także regularna opieka zdrowotna i psychologiczna. Alvis, specjalizujący się w opiece nad zwierzętami, oferuje kompleksową opiekę dla Twojego pupila. Nasi doświadczeni opiekunowie zapewniają nie tylko miłość i uwagę wyżej wymienione, ale również satysfakcjonujące spacery i karmienie.

Jeśli wyjeżdżasz i szukasz opiekuna dla swojego psa, powierz swojego pupila specjalistom serwisu Alvis